ERA35V470M10X13
MFR.Part #
ERA35V470M10X13
JLCPCB Part #
C49256805
Package
Plugin,D10xL13mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 13mm 2000hrs@105℃ 35V 470uF 500mA@120Hz 5mm ±20% Plugin,D10xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS