Z8F6423FT020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F6423FT020SG
JLCPCB Part #
C2640007
Package
FQFP-80(14x20)
Description
0℃~+70℃ 10bit 20MHz 3V~3.6V 4KB 60 64KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 FQFP-80(14x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS