Z8F4823FT020SG
MFR.Part #
Z8F4823FT020SG
JLCPCB Part #
C2641103
Package
FQFP-80(14x20)
Description
0℃~+70℃ 10bit 20MHz 3V~3.6V 48KB 4KB 60 8 Bit Built-in FLASH eZ8 FQFP-80(14x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS