Z8F1680HH020SG
MFR.Part #
Z8F1680HH020SG
JLCPCB Part #
C2640732
Package
SSOP-20
Description
0℃~+70℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 17 20MHz 3KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS