Z8F1680HJ020SG
MFR.Part #
Z8F1680HJ020SG
JLCPCB Part #
C3229926
Package
SSOP-28-208mil
Description
0℃~+70℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 20MHz 23 3KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS