Z8F1233HH020SG
MFR.Part #
Z8F1233HH020SG
JLCPCB Part #
C2640565
Package
SSOP-20
Description
0℃~+70℃ 12KB 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS