Z8F082ASJ020EG2156
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F082ASJ020EG2156
JLCPCB Part #
C2640213
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+105℃ 10bit 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 23 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS