Z8F082ASJ020SG2156
MFR.Part #
Z8F082ASJ020SG2156
JLCPCB Part #
C6015964
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 10bit 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 23 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS