Z8F082APB020EC
MFR.Part #
Z8F082APB020EC
JLCPCB Part #
C2640652
Package
DIP-8
Description
10bit 2.7V~3.6V 20MHz 6 8KB FLASH eZ8 DIP-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS