Z8F0821HH020EG
MFR.Part #
Z8F0821HH020EG
JLCPCB Part #
C2640784
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+105℃ 10bit 11 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS