Z8F1680SJ020SG
MFR.Part #
Z8F1680SJ020SG
JLCPCB Part #
C7458335
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 20MHz 23 3KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS