Z8F0821PH020EG
MFR.Part #
Z8F0821PH020EG
JLCPCB Part #
C3226523
Package
DIP-20
Description
-40℃~+105℃ 10bit 11 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS