Z8F081ASB020SG
MFR.Part #
Z8F081ASB020SG
JLCPCB Part #
C3226185
Package
SOIC-8
Description
0℃~+70℃ 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 6 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SOIC-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS