Z8F2421AN020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F2421AN020SG
JLCPCB Part #
C2640684
Package
LQFP-44(10x10)
Description
0℃~+70℃ 10bit 20MHz 24KB 2KB 31 3V~3.6V 8 Bit Built-in FLASH eZ8 LQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS