Z8F042AQB020SG
MFR.Part #
Z8F042AQB020SG
JLCPCB Part #
C2640218
Package
QFN-8(5x6)
Description
0℃~+70℃ 10bit 128Byte 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 4KB 6 8 Bit Built-in FLASH eZ8 QFN-8(5x6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS