Z8F042APJ020EG2156
MFR.Part #
Z8F042APJ020EG2156
JLCPCB Part #
C2640672
Package
PDIP-28
Description
-40℃~+105℃ 10bit 128Byte 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 23 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS