Z8F6421VN020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F6421VN020SG
JLCPCB Part #
C2640059
Package
LCC-44(16.6x16.6)
Description
0℃~+70℃ 10bit 20MHz 31 3V~3.6V 4KB 64KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 LCC-44(16.6x16.6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS