Z8F041APB020EG
MFR.Part #
Z8F041APB020EG
JLCPCB Part #
C3230119
Package
DIP-8
Description
-40℃~+105℃ 128Byte 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 4KB 6 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS