Z8F022ASB020EG
MFR.Part #
Z8F022ASB020EG
JLCPCB Part #
C3226195
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+105℃ 10bit 2.7V~3.6V 20MHz 2KB 512Byte 6 64Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS