Z8F012APB020SG
MFR.Part #
Z8F012APB020SG
JLCPCB Part #
C2640478
Package
DIP-8
Description
0℃~+70℃ 10bit 16Byte 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 6 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS