Z8F021ASB020SG
MFR.Part #
Z8F021ASB020SG
JLCPCB Part #
C2641066
Package
SOIC-8
Description
0℃~+70℃ 2.7V~3.6V 20MHz 2KB 512Byte 6 64Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS