EZ80F91AZ050EK
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
EZ80F91AZ050EK
JLCPCB Part #
C3215969
Package
LQFP-144(20x20)
Description
-40℃~+105℃ 256KB 32 3V~3.6V 50MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ80 LQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS