SMCJ400A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ400A
JLCPCB Part #
C5161498
Package
DO-214AB(SMC)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 2.31A@10/1000us 400V 494V 648V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS