SMBJ120A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMBJ120A
JLCPCB Part #
C5161397
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 120V 147V 193V 1uA 3.1A@10/1000us 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS