V3MA0580J101MVTM
Extended
Manufacturer
Ymin
MFR.Part #
V3MA0580J101MVTM
JLCPCB Part #
C42400408
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 160mA@100kHz 2000hrs@105℃ 2Ω@100kHz 4mm 5.8mm 6.3V ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS