SR0805KR-7W18KL
MFR.Part #
SR0805KR-7W18KL
JLCPCB Part #
C4012979
Description
-55℃~+155℃ 18kΩ 250mW Thick Film Resistor ±10% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS