SR0805JR-7W6R8L
MFR.Part #
SR0805JR-7W6R8L
JLCPCB Part #
C873887
Description
-55℃~+155℃ 250mW 6.8Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS