RT0603CRC0742K2L
MFR.Part #
RT0603CRC0742K2L
JLCPCB Part #
C4099371
Description
-55℃~+155℃ 100mW 42.2kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS