RT0805DRE072K7L
MFR.Part #
RT0805DRE072K7L
JLCPCB Part #
C868710
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.7kΩ Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS