RT0805DRD0747R5L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805DRD0747R5L
JLCPCB Part #
C2116237
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 47.5Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS