RT0805CRC0782R5L
MFR.Part #
RT0805CRC0782R5L
JLCPCB Part #
C2138277
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 82.5Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS