RT0805CRC0736K5L
MFR.Part #
RT0805CRC0736K5L
JLCPCB Part #
C4289078
Description
-55℃~+155℃ 125mW 36.5kΩ Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS