RT0603DRD0756RL
MFR.Part #
RT0603DRD0756RL
JLCPCB Part #
C862767
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS