RT0603CRC0786R6L
MFR.Part #
RT0603CRC0786R6L
JLCPCB Part #
C2141423
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 86.6Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS