RT0402DRD07866RL
MFR.Part #
RT0402DRD07866RL
JLCPCB Part #
C2098860
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 866Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS