RC0805JR-1036KL
MFR.Part #
RC0805JR-1036KL
JLCPCB Part #
C20163006
Description
-55℃~+155℃ 125mW 36kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS