RC0805JR-0736ML
MFR.Part #
RC0805JR-0736ML
JLCPCB Part #
C483126
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 36MΩ Thick Film Resistor ±300ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS