RC0805JR-0733RL
MFR.Part #
RC0805JR-0733RL
JLCPCB Part #
C127988
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 33Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS