RC0805JR-07270RL
MFR.Part #
RC0805JR-07270RL
JLCPCB Part #
C93657
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 270Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS