RC0805DR-072K49L
MFR.Part #
RC0805DR-072K49L
JLCPCB Part #
C472180
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.49kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS