RC0603FR-1016K5L
MFR.Part #
RC0603FR-1016K5L
JLCPCB Part #
C5859188
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16.5kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS