RC0603FR-0744R2P
MFR.Part #
RC0603FR-0744R2P
JLCPCB Part #
C6752149
Description
-55℃~+155℃ 100mW 44.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS