RC0603DR-07549RL
MFR.Part #
RC0603DR-07549RL
JLCPCB Part #
C859069
Description
-55℃~+155℃ 100mW 549Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS