RC0402FR-0721R5P
MFR.Part #
RC0402FR-0721R5P
JLCPCB Part #
C7038452
Description
-55℃~+155℃ 21.5Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS