PE0603DRM070R015L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603DRM070R015L
JLCPCB Part #
C20160524
Description
100mW 15mΩ Current Sense Resistor ±0.5% ±75ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS