FMP100FTF52-2R74
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
FMP100FTF52-2R74
JLCPCB Part #
C20160185
Package
Plugin,D2.4xL6.3mm
Description
-55℃~+155℃ 1W 2.74Ω Metal Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ Plugin,D2.4xL6.3mm Through Hole Resistors ROHS