AC0402FR-076R8L
MFR.Part #
AC0402FR-076R8L
JLCPCB Part #
C227211
Description
-55℃~+155℃ 50V 6.8Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS