XY-FPC-0.5-FB-24P
MFR.Part #
XY-FPC-0.5-FB-24P
JLCPCB Part #
C53244632
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 24P 2mm 500mA 50V Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS