FPC10-S1.0-8AH2.5
Extended
Manufacturer
XYECONN
MFR.Part #
FPC10-S1.0-8AH2.5
JLCPCB Part #
C19269872
Package
SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 1mm 2.5mm 50V 8P Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS