JTL4048S12
Mechanical Assembly
Manufacturer
XP Power
MFR.Part #
JTL4048S12
JLCPCB Part #
C6645306
Package
DIP-8
Description
-40°C ~ 85°C 1 1.6 kV 12V 18V 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm) 3.35A 40 W 75V 8-DIP module 90% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through Hole DIP-8 Power Module/Power Supply ROHS